Меблі і темперамент
Як підібрати меблі у відповідності із темпераментом?
При виборі меблів для дому, найчастіше, ми керуємося якістю, функціональністю, зручністю, матеріалом обробки і ціною. А от коли справа доходить до вибору кольору вподобаної моделі, нас починають відвідувати сумніви. І, начебто ми чудово уявляємо той колір, який підійде до основної колірної гамми інтер'єру кімнати, і усвідомлюємо, що нам дійсно подобається, але при вигляді маси різноманітних відтінків, починаємо нервувати, і остаточно запутываемся.
А якщо раптом складається така ситуація, коли оздоблення квартири ще не спланована, а меблі необхідно придбати прямо зараз? Ви не знаєте, який колір в інтер'єрі буде домінуючим, і не уявляєте, яке освітлення буде в тій або іншій кімнаті? Так, на перший погляд, таке завдання вирішити неможливо без шкоди комфортного і гармонійного інтер'єру.
Саме в такій ситуації доцільно спиратися на основні правила меблевої цветотехники. Ці правила ґрунтуються не на порожньому місці, і перевірені століттями.
Колір меблів створює настрій, і, якщо колір в інтер'єрі (мається на увазі оздоблення стін, стелі та ін.) грає роль тла, колір меблів створює головні, видимі плями, направляючи наші відчуття в певне русло.
При виборі кольору меблів, необхідно враховувати, що загальна кольорова гама може створювати величезну різноманітність настроїв: від солодкої млості, до бурхливої люті.
Але ж не тільки колір створює настрій, а й ваше особисте сприйняття колірної атмосфери призводить до кінцевого результату вашого душевного стану. Ваше особисте сприйняття залежить насамперед від того, до якого психологічного типу особистості ви ставитеся.
Таким чином, можна підвести підсумок: колір інтер'єру створює основний «інтуїтивний» фон, колір меблів та аксесуарів, розташовуючись на цьому тлі, створює певний настрій, який ми переживаємо (відчуваємо), ломлячи всі ці відчуття через нашу психіку так, як диктує нам наш темперамент. Про те, що людина прагне до комфортного і гармонійного настрою говорити не варто.
Отже, як же підібрати колір меблів, виходячи з вашого темпераменту?
Виберіть тип темпераменту:
Меблі для холерика.
Легко збудливий, нестриманий, нетерплячий, характерна різка зміна настрою. Запальний, різкий, неврівноважений. Для нього характерна велика кількість і твердість прагнень і інтересів, велика наполегливість. Але часто, захопившись якою-небудь справою, надмірно налягає на свої засоби й сили і, зрештою, виснажується. Товариська, часто дуже темпераментний.
Колір - червоний. Діє активно, темпераментно, збудливо.
Пора року - зима.
Компенсуючі кольори: біло-червоний і зелений приглушує, в той же час не доводячи до пасивності, врівноважує.
Інтер'єр і меблі.
Основний колір – блакитний, а також білий і чорний – створює холодне колірне настрій. Універсальний колір – чорний, білий.
Тканини будь-яких матеріалів, однотонні, тонкоцветные - від атласу, муару, шовку і сатину до льону і тика.
Метали з холодним блиском - такі, як срібло, хром і алюміній.
Деревина з дерева дуже темних червонуватих, оливкових відтінків з гладкими, лакованими поверхнями. Поверхні можуть бути при цьому і шовковисто-матовим, і полірованими.
Кольори оздоблення меблів з одного боку енергійного червоного кольору, з іншого – в тонах холодної пастелі: гладкі холоднуваті блакитні або сірі; сніжно-білий, сріблясто-сірий, чорний.
Меблі для сангвініка.
Відкритий у спілкуванні, часто надмірно веселий, збуджений. Він із задоволенням відгукується на все, що привертає її увагу, наділена живою мімікою і виразними рухами. В той же час може легко впасти в агресію, яка швидко змінюється гарним настроєм. Людина – «іскра» - активно приймається за нову справу і може довго працювати. Він швидко зосередиться, дисциплінований. Йому притаманні швидкі рухи, гнучкість розуму, кмітливість. Почуття легко виникають, легко змінюються.
Колір - жовтий. Діє на сангвініка соняшно, легко, весело, легко, привітно, оптимістично.
Пора року - весна.
Компенсуючі кольори: неяскраві, темні тони можуть кілька приглушати фонтануючий темперамент сангвініка.
Інтер'єр і меблі.
Основний колір - жовтий, настрій в цілому - від ніжного, до жвавого.
Універсальний колір – жовтий.
Тканини з гладкою і тонкою поверхнею – шовк, льон, велюр.
Деревина світлого кольору, в жовтуватому варіанті з легким червонуватим, або коричневим відтінком.
Метали у вигляді сплавів з сріблясто-нікелевим відтінком, або відливом теплих тонів.
Кольори оздоблення меблів з переважанням бежевих, ніжно-зелених, світло-коричневих відтінків, теракотових. Добре підійде кремово-жовтий колір, а також легкий блакитний і волошковий нюанси.
Меблі для флегматика.
Замкнутий, але при цьому володіє високою активністю, емоційністю. Його важко розсмішити і засмутити, він весь в собі». У складних ситауциях залишається спокійним. Зазвичай у нього бідна міміка, мова і рухи невиразні й уповільнені. Він із працею переключає увага і пристосовується до нової обстановки, консервативний. При цьому він енергійний і працездатний. Відрізняється терплячістю, витримкою, самовладанням. Важко сходиться з новими людьми.
Колір - зелений. Надає рівновагу.
а) В жовтуватих відтінків - привітний, звеселяючий
б) У блакитних відтінках - сприяє зосередженості.
Час року при варіанті а) – осінь; при варіанті б) - літо.
Компенсуючі кольори: теплий червоний і жовтувато-червоні тони.
Інтер'єр і меблі.
Основний колір – енергійний червоний, від світяться тонів до яскравих, теплих нюансів. Універсальний колір – теплий кави з молоком, білий.
Тканини грубої вичинки, що мають пишну структуру – бавовна, твід, бязь, габардин, парча і оксамит, букле. Візерунки великі, але м'які і багатоколірні, а також двоколірні грубої структури.
Деревина кольору махагон, червонуватого травлення, темні, натуральні тони. Природний вигляд при цьому краще, ніж полірована поверхня.
Метали червонувато–золотистих відтінків з матовим блиском: латунь, мідь, бронза.
Кольори оздоблення меблів коливаються від червоно-помаранчевих, до зелено-блакитних; добре підходять кремові кольору. Відтінки як яскраві, так і матові, але в теплих натуральних нюанси.
Меблі для меланхоліка.
Меланхолик отличается тем, что любит порядок как в своей голове, так и в окружающем мире. В то же время, он не из ряда тех, кого называют «душа нараспашку» - он замкнут для окружающих. Он чрезмерно обидчив - повышенная чувствительность приводит к тому, что незначительный повод может вызвать у него слезы. Обычно он неуверен в себе, робок, легко сдаётся перед трудностями. Он неэнергичен, легко утомляется и мало работоспособен. Внимание его неустойчивое, в общении заметна робость и застенчивость. Его достоинством несомненно является рассудительность, глубокий анализ ситуации.
Колір - блакитний. Дає меланхоліку гармонію, задоволеність, розслаблення.
Пора року - літо.
Компенсуючі кольору - з червоної, оранжевої або жовтої області спектра. Вони надають меланхолікам імпульс до дії, активізують їх.
Інтер'єр і меблі.
Основний колір - блакитний, настрій – прохолодне, елегантне, свіже. Універсальний колір – холодний пастельний блакитний.
Ткани лёгкие, гладкие и струящиеся – шелк, сатин, велюр, тонкий лен, - сдержанных оттенков. Расцветка ткани подчеркивается мелким рисунком - в полоску, в клетку, в цветочек. В случае крупного узора нужно придерживаться пастельных тонов.
Древесина: светло-желтая белая или с оливковым, натуральным оттенком , возможно с лаковым покрытием. Хорошо подойдут красновато-коричневые оттенки.
Металлы серебристые, но со сдержанным (матовым) блеском, - такие, как хром, алюминий, серебро, темная медь.
Кольори оздоблення меблів – холодні відтінки, сірі і ванільні нюанси, м'які жовтуваті тони, рубіново-червоні відтінки.
Перевірити наші поради Ви можете на практиці. Зайдіть в меблевий салон в Києві від ТМ Біомеблі. В різноманітності колекцій екологічної меблів з натуральних матеріалів, Ви обов'язково знайдете меблі для будь-якого типу темпераменту.
- Схема складання комплектів Бруклін/БродвейСхема сборки столов и стульев обеденных комплектов Бруклин/Бродвей производства МалайзииПовна версія статті
- Інструкція по збірці двоярусних ліжокІнструкція по збірці двоярусних ліжок Засоня і Бай-БайПовна версія статті